Gundel Étterem
Gundel Étterem
Megbízó: GBR Event Kft.
Megbízás éve: 2021
FUNKCIÓ, CÉLOK:
- Mindenki számára befogadható, nem kirekesztő tér; kívülről is már hívogató, belül is kellemes érzetű, nem „feszengős”, nem modoros.
- Visszautalás a gyökerekre: egyik koncepcionális cél volt a merev, kötött, protokolláris, az átlagembernek elérhetetlen atmoszféra feloszlatása, melyhez eszközül vissza nyúltunk a kezdetekhez.
- Az Állatkert közelségéből adódó kötődés megtartása, további erősítése (flóra és fauna, állatfigurák, elefánt mint fő motívum, logó).
- Mai éttermi tér kettős tagolása, lenti részben kávéház, fenti részben étterem.
- A kávéház egy klasszikus kávéházi érzés, kis, abrosz nélküli asztalok, zsúfoltabb tér, előzene és zongora elhelyezése, meglévő bútorok használata, lazább közeg.
VENDÉGÉLMÉNY:
Klasszikus zongora mellett korabeli fiáker kapott központi helyet a térben az élőzenés női zenekar színhelyéül.
TÉRTAGOLÁS:
- Szeparálók beiktatása a térbe
- Kávézó és éttermi tagolás
- Zenekari részek fókuszba emelése
STÍLUS:
A századelő jellemző stílusából, a szecesszióból merítkeztünk, annak befogadható, oldott, természetközeli megfogalmazhatóságai miatt.
Szecessziós visszhang, párhuzam az Elefántházzal mai megfogalmazásban.
A meglévő elemek öltöztetése egzotikummal, szecessziós ornamentikával, jelen kor oldott stílus elemeivel, gegekkel.
Az anyagok: a századelő kiemelkedő iparművészeti technikái köszönnek vissza különféle formában – mozaik, ólomüvegek, Zsolnay eozin.
A múlt értékeit megtartva, tisztelegve és építkezve a múlt alapjaira, a szecesszió oldott, közvetlen, természetközeli, mindenki részére könnyen befogadható stílus elemeiből, ornamentikájából merítkezve, fúzionálunk a mai kor kedvelt elemeivel.
Hangsúlyozzuk az egzotikumot. Élőnövényeknek további nagy szerepe van az oldottság elérésében.
SZÍNEK, FELÜLETEK HARMÓNIÁJA:
A sok helyen mutatkozó, és értékként megtartott eredeti mahagóni felületeket, bútorzatot a hidegebb mohazöld, türkizek és kék árnyalataival és lilába hajló árnyalatokkal egészítettük ki egy harmonikusabb összkép érdekében.
Nem szándékoztunk mindent elsöprő, erőszakos változásokkal élni. A tér adott belsőépítészeti értékeit megtartottuk, arra építkeztünk. Az új és meglévő elemek pedig láthatóan hatásában támogatják egymást, szerves egészként működnek együtt.
Régi képek helyett szövetpaneles fali egységek – tükrös részekkel – kerültek kihelyezésre.
Bronz tükrök alkalmazása a századelőn jellemző kávéházi belső megjelenés szerint, a tér tágítása ülőmagasság felett.